‘Bij PTI staat alles op de rit voor de franchisenemer’
In vier eigen vestigingen in Noord-Brabant werd jarenlang gesleuteld aan het fitnessconcept van PTI. De formule van personal fitness en slimme tools staat nu en Simon de Wit is de eerste franchisenemer. Hij ziet de toekomst vanuit Eindhoven rooskleurig tegemoet.
Op 5 januari opende hij zijn studio, onder de rook van het stadion waar PSV zijn thuiswedstrijden voetbalt. De start is veelbelovend, stelt de 46-jarige Simon de Wit vast na een dikke maand. “We zijn in ledental verdubbeld, hebben een uitstekende trainer in dienst en de begeleiding vanuit de franchisegevers is top.”
Die franchisegevers zijn Diederick Hagemeijer en Ivy van den Heuvel. Met hen heeft Simon ‘een bloedband’. Alle drie hebben ze namelijk ijshockey gespeeld op het hoogste niveau. Simon en Diederick zijn zelfs aanvoerder geweest, in verschillende periodes, van het Nederlands team. “Zij hebben PTI opgericht en geven nu hun baby uit handen, wij moeten ervoor zorgen dat we op eigen benen staan en de studio in Eindhoven snel volwassen maken.”
Aan de locatie zal het niet liggen, die kon wat Simon betreft niet beter. “Naast het Philips Stadion kwam een plek vrij, die kans konden we niet laten lopen.” Binnen een half jaar werd de studio gebouwd op de beschikbare 215 vierkante meter, de gemiddelde oppervlakte voor een studio van PTI.
Lange testfase
De studio ligt ook dichtbij het stadionrestaurant IKIGAI, waar Simon en zijn vrouw ook eigenaar van zijn. Want in de staart van zijn ijshockeycarrière werd hij door zijn ondernemende schoonouders zo’n vijftien jaar geleden verleid tot een switch naar horecaondernemer. De sluiting van een van hun restaurants in Eindhoven, Oriental Green House, viel samen met de franchiseplannen van PTI. “Ik volgde al het ondernemersverhaal van Diederick en Ivy en hun concept sprak me aan. Ze vormen een mooie combinatie: Ivy was al personal trainer en ging op zoek naar een schaalbaar persoonlijk trainingsmodel, Diederick is de technologieman en heeft het systeem daarvoor ontwikkeld.”
Aan de eerste franchisevestiging ging een jarenlange testfase vooraf. In studio’s in Tilburg (twee), Berkel-Enschot en Geldrop werd het concept fijngeslepen en het franchisehandboek uitgewerkt. Tijd voor expansie, weet Simon. “De testfase is afgerond en de eigenaren willen nu naar een miljoen leden groeien, op basis van franchise.”
Kleine groepen
Het concept omvat krachttraining in groepen van maximaal twaalf sporters, op zes trainingsstations en met vrije gewichten. “Alle trainingen zijn door de oprichters bedacht, wij voeren ze uit. In een uur heb je dan je hele lichaam getraind onder zeer goede begeleiding. We sluiten altijd af met een pittig stuk conditietraining.”
Slimme technologie speelt een belangrijke rol. Zo heeft elke sporter een eigen app op een tablet met individuele data waarop de oefeningen zijn gebaseerd. Na het invullen van een uitgebreid profiel bepaalt het algoritme de ideale intensiteit van de oefening, en daagt de sporter steeds verder uit. “Zo traint iedereen op eigen niveau.”
Voedingsadviezen horen ook bij het concept. “Wij willen het verschil maken aan de voorkant en zorgen dat mensen fit worden voordat er gezondheidsproblemen ontstaan. Ze gaan dan ook gezondere keuzes maken in het leven.”
Dat geldt ook voor werknemers. Hij is daarom druk bezig zijn brede netwerk in de Eindhovense bedrijfswereld aan te boren met het aanbod om medewerkers bij PTI te laten trainen, ter preventie van ziekte en verzuim. “We nodigen ze uit om te laten zien hoe je samen kunt trainen. Het levert fitte medewerkers op, en die zijn ook productiever.”
Community bouwen
Naast het fysieke aspect is het sociale leven in de studio een belangrijk onderdeel van PTI, vertelt Simon. “We zijn een community aan het bouwen. Je traint tegen jezelf en met elkaar. Als nieuweling kom je in een netwerk en onze gastvrije woonkamer nodigt uit tot contact. Er ontstaan ook vriendschappen voor het leven.”
De personal trainers zijn in zes weken door PTI opgeleid. Zij geven naast de groepstrainingen ook één-op-één personal training. “Er staat bij ons niemand voor de groep die niet het interne opleidingstraject heeft gevolgd.”
Simon de Wit gelooft heilig in het concept en vindt het bij uitstek geschikt voor zelfstandige personal trainers die willen uitbreiden. “Want zij lopen tegen het moment aan dat hun trainingsaanbod niet meer schaalbaar is. En dat is het met PTI door de datagedreven groepstrainingen juist wel.”
Dat het bij de leden aanslaat staat voor hem ook al vast. “Letterlijk iedereen die een proefles heeft geboekt, sluit een abonnement af voor een jaar.”
Hij voorziet een organische groei vanuit Brabant naar de rest van Nederland. Voor hemzelf ziet hij ruimte voor drie studio’s in Eindhoven. “Zodra we hier 250 leden hebben, maken we de volgende stap.”
In dit avontuur zou hij zich niet storten zonder franchise. “Nu sta je er als ondernemer niet alleen voor. Je hoeft het wiel niet zelf uit te vinden, er vindt volop doorontwikkeling plaats en je krijgt continue begeleiding. Bij de verbouwing en inrichting van de studio zijn we ook enorm geholpen. Zo weet je vooraf exact waar je op uit gaat komen qua budget. Alles is op de rit gezet door de franchisegevers, voor ons is het een kwestie van doorbouwen.”