Hoe Kim Lam via de Franchise+ Beurs haar weg vond naar Bailine

Van beursbezoek tot eigen studio:

Van harde werkster tot ondernemer met een missie

Kim groeide op in een ondernemersgezin. Haar ouders runden twee restaurants en werkten dag en nacht. “Bij ons thuis waren zestig-urige werkweken normaal,” vertelt ze. “Naast mijn eigen baan hielp ik in de avonden en weekenden mee in het restaurant.”

Die mentaliteit nam ze mee in haar loopbaan. Ze werkte als boekhouder assistente, accountmanager, office manager en later als general manager bij een internationaal bedrijf. “Ik heb van alles gedaan,” zegt ze. “Achteraf zie ik dat al die functies me hebben voorbereid op het ondernemerschap, zonder dat ik dat toen doorhad.”

Toch bleef het kriebelen. “Ik was niet ontevreden in mijn werk, maar ik kon mijn passie niet kwijt,” zegt ze. “Ik wilde mensen helpen, iets doen wat écht verschil maakt en tegelijk meer vrijheid creëren.”

Een spontaan dagje uit

Het was geen gepland bezoek dat haar naar de Franchise+ Beurs bracht. “Ik had die dag vrij en zag toevallig in mijn mailbox dat de beurs weer werd georganiseerd,” vertelt ze. “Ik dacht: laat ik eens gaan kijken, gewoon een dagje voor mezelf.”

Wat ze aantrof, verraste haar. “Het was geen massaal evenement, maar juist compact en toegankelijk. Alle bedrijven stonden bij elkaar: van chocolademerken en pizzaketens tot administratiekantoor en netwerkbedrijven. Je kon letterlijk shoppen tussen ideeën.”

De klik met Bailine

Tussen de stands viel één formule direct op: Bailine. “Ik kende het concept al van een eerdere persoonlijke ervaring,” vertelt Kim. “Jaren geleden heb ik zelf een vergelijkbare behandeling gevolgd, en dat had een groot effect op mij. Toen ik de Bailine-stand zag, wist ik meteen: dit sluit aan bij wat ik anderen gun.”

De open en warme benadering bij de stand maakte indruk. “Ze waren oprecht geïnteresseerd en gaven me de ruimte om vragen te stellen. Geen druk, geen verkooppraat. Dat voelde erg goed.”

Die indruk bleef hangen. “Elke dag dacht ik wel even aan Bailine,” zegt ze. “Na een paar weken heb ik contact opgenomen met franchisegevers Yvon en Ronald Wingelaar. Binnen enkele weken zat ik bij hen op kantoor in Ede, en eigenlijk ben ik sindsdien nooit meer weggegaan.”

Een formule die menselijkheid ademt

Wat Kim vooral overtuigde, was de manier waarop Yvon en Ronald ondernemen. “Ze zijn down-to-earth, combineren professionaliteit met oprechte betrokkenheid en communiceren open en eerlijk. Je merkt aan alles dat ze doen wat ze zeggen en dat het concept hun persoonlijke trots is.”

Het is dé plek om inspiratie op te doen. Zelfs als je nog niet weet wat je wilt.

Ook de inhoud van de formule sprak haar aan. “Bailine gaat niet alleen over afvallen of EMS-training,” legt ze uit. “Het draait om mensen helpen om zich goed te voelen in hun lichaam. Het is een persoonlijke, duurzame en holistische benadering van gezondheid. Dat is precies waar ik zelf in geloof.”

Op weg naar een nieuw begin

De voorbereidingen voor de opening zijn in volle gang. “Ik ben bezig met trainingen, inrichting en planning,” vertelt ze. “Het is spannend, maar ook leuk om stap voor stap te zien hoe het vorm krijgt. Ik kijk enorm uit naar de dag dat de deuren opengaan en ik mijn eerste klanten mag ontvangen.”

Terugkijkend ziet Kim de Franchise+ Beurs als het begin van alles.

“Ik was er niet met een plan, maar met een open blik,” zegt ze. “Toch liep ik er weg met een idee dat mijn leven heeft veranderd.”

Ze raadt iedereen die overweegt om iets voor zichzelf te beginnen aan om de beurs te bezoeken. “Het is dé plek om inspiratie op te doen. Zelfs als je nog niet weet wat je wilt, helpt het om in gesprek te gaan met ondernemers. Je hoort hun verhalen, voelt hun energie en ontdekt waar jouw interesse ligt.”

“Zonder de beurs had ik Bailine nooit gevonden”

Voor Kim staat één ding vast: zonder de Franchise+ Beurs was haar ontmoeting met Bailine nooit gebeurd. “Ik had Bailine niet actief opgezocht, want ik kende de formule simpelweg niet,” zegt ze. “De beurs bracht ons samen.”

Nu, enkele maanden later, staat ze aan de vooravond van haar eigen onderneming, iets wat ze zonder dat ene beursbezoek waarschijnlijk nooit had overwogen. “De beurs gaf me de kans om mogelijkheden te ontdekken waarvan ik niet wist dat ze bestonden,” zegt Kim. “Zonder de Franchise+ Beurs was ik niet waar ik nu sta.”

De Franchise+ Beurs 2026 vindt plaats op 10 en 11 april in Hart van Holland, Nijkerk.
Wie net als Kim zijn volgende stap wil zetten, vindt daar de perfecte plek om inspiratie op te doen, franchisegevers te ontmoeten en nieuwe kansen te ontdekken.

Meer weten over Bailine?

Meer magazine artikelen lezen?

Gratis beursticket aanvragen!

Lees meer over: